YBWEB02
3.020 eleman ilanıyla 4.077 eleman aranıyor!
Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları

Yenibireleman.com, tüm bireysel ve kurumsal üyelerinin üye bilgilerini, güvenlik ve gizlilik prensipleri doğrultusunda koruyan interaktif bir platform olmayı hedeflemektedir.

Yenibireleman.com, Üye’nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri’ne veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Ayrıca benzer bir durumda Yenibireleman.com, Gizlilik Prensipleri’nde öngörülen diğer tedbirleri alma hakkına da sahiptir.

Yenibireleman.com, vermiş olduğunuz bilgilerin güvenliğini sağlamaya yönelik olarak gelişen teknolojiye uygun teknik önlemlerle desteklenmektedir.

Bireysel Üyelik

Yenibireleman.com bireysel üyelik formunu dolduran tüm ziyaretçilerimizin eğitim durumu, mesleği ve doğum tarihi gibi bilgiler site üzerinde sunulan hizmetlerin yelpazesini genişletmek, ihtiyaç ve beklentileri belirleyebilmek amacıyla kullanılmaktadır.

Yenibireleman.com üyelik işlemi sırasında alınan e-posta adresleri; yapılan yenilikleri, haber bültenlerini, kampanyaları duyurabilmek ve üyelerimiz ile iletişimi devam ettirebilmek açısından önem taşımaktadır.

Üyelerimiz, Yenibireleman.com’un sunduğu bu bilgilendirmelerden yararlanmak istemedikleri takdirde ilgili seçeneği belirleyerek iptal edebilmektedir. Yenibireleman.com üyeleri kişisel bilgilerindeki değişiklikleri ayrıca üyelik bilgilerini güncelleyerek bildirebilmektedir.

Özgeçmiş

Yenibireleman.com, bireysel üyelerine internet üzerinde özgeçmiş hazırlama, kaydetme ve iş başvurusu yapma olanağı tanımaktadır. Hazırlanan özgeçmişler üyenin kendi seçimine göre aktif ya da pasif konumda Yenibireleman.com’da saklanmaktadır. Üye, Üyelik Formu’nda vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğunu, bunların gerçeğe aykırı, eksik veya aldatıcı/yanıltıcı olması nedeniyle Yenibireleman.com’un ve/veya 3.şahısların herhangi bir zarara uğraması halinde tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceklerini kabul ve taahhüt eder.

Aktif konumda olan üyelerin özgeçmişleri, işveren şirketlerin Yenibireleman.com üzerinde yaptıkları özgeçmiş bankası aday aramalarında (ve Aktif Aday Projesi kapsamında yönlendirilmeleriyle) görüntülenebilmektedir. Aktif özgeçmişler ayrıca bireysel üyenin isteği doğrultusunda “bireysel gizlilik prensipleri” gözetilerek aşağıda belirtilen 3 fonksiyondan biri ya da hepsi seçilerek, istenilen formatta kaydedilebilmektedir.

(Bu seçimlerden ilki, bireysel üyenin Aktif Aday Yönlendirme Projesine dahil olmasını engellemektedir.)

• İsim, soyadı, telefon ve adres gibi kişisel bilgilerini gizleyebilme,
• Şu anda çalışmakta olduğu kurumu gizleyebilme,
• Referans kişilerin bilgilerini gizleyebilme.

Bu kapsamda Yenibireleman.com’a kişisel bilgilerin temin edilmesi, bunların Yenibireleman.com tarafından belirlenecek/uygun bulunacak şekilde kullanımına muvafakat edildiği anlamına gelecektir. Siteye kaydedilen bilgilerin diğer Üyeler ve/veya 3.kişiler eliyle kullanılmış olması ve/veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda düzenlenen manevi hakların ihlal edilmesi ve/veya her ne şekilde olursa olsun herhangi bir zarara uğramanız halinde Yenibireleman.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Özgeçmiş üzerinde kişisel bilgiler gizlenerek aktif hale getirilmişse işveren firmaların özgeçmiş sahibi adaya ulaşabilmeleri sadece Yenibireleman.com aracılığı ile özgeçmiş sahibine e-posta gönderilmesi ile mümkün olmaktadır. Pasif konumda olan üyelerin özgeçmişleri, işveren şirketlerce, Yenibireleman.com özgeçmiş bankası aramalarında, hiçbir şekilde görüntülenememektedir. Sadece özgeçmiş sahibi üye kendi isteği doğrultusunda iş arayışına uygun ilanlara başvurduğunda ilgili işveren firmalar tarafından özgeçmiş görüntülenebilmektedir. Özgeçmişlerin aktif ya da pasif olma durumları özgeçmiş güncelleme sırasında değiştirilebilmektedir. Aktif konumda olan ancak altı ay süresince herhangi bir güncelleme yapılmamış özgeçmişler sistem tarafından otomatik olarak pasif hale getirilmektedir. İlgili özgeçmiş sahibi bu durumda e-posta aracılığı ile haberdar edilerek bilgilendirilir.

Değerlendirme Sonuçları

İşveren şirketler, iş ilanlarına başvuruda bulunan iş arayanlar ile “Başvurularım” bölümünde yer alan “Mesajlar” bölümü aracılığıyla iletişim kurmaktadır. Bu mesajlar, başvurunuz iletildi bilgisi içeren “iletim mektubu” ve “okunmamış/okunmuş mesaj” olarak ikonlar ile belirtilmektedir. Ayrıca, Yenibireleman.com, şirketlerin adaylara sistem içinden ilettiği mesajlar için e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapmaktadır. İşveren şirketlerin, başvuruda bulunan adaylara, bilgi vermesi, yalnızca kendi insiyatiflerindedir.

Kurumsal Üyelik ve İş Ortaklığı

Üyelik talep eden şirketler, Yenibireleman.com müşteri temsilcileri ya da sistem üzerinden ulaşabilecekleri, Kurumsal Üyelik Formu ile iletişim ve kurumsal bilgilerini paylaşırlar. Bu bilgiler iletişim ve site üzerinden alınan hizmet bedelinin faturalanmasında kullanılmaktadır. Kurumsal Üyeler, Yenibireleman.com'un tüm hizmetlerinden faydalanmak üzere tam hizmet bedeli ödedikleri sürece “İş Ortağı” olarak adlandırılırlar.

İş ortakları,

• Site üzerinde sınırsız sayıda iş ilanı yayınlayabilme,
• Kayıtlı özgeçmişler arasında arama yapabilme,
• Şirkete özel özgeçmiş havuzu oluşturma,
• Bireysel üyelere şirket ile ilgili bilgi verme imkanlarına sahiptirler. İşveren şirketlerin, site üzerinde kendileri hakkında sunduğu bilgiden Yenibireleman.com sorumlu tutulamaz.

İş İlanları

Yenibireleman.com üzerinde ilan verebilmek ve sistemi kullanabilmek için, Yenibireleman.com üyesi olmak gerekmektedir. Tam hizmet alan üyeler İş Ortağı, sınırlı hizmet alan üyeler ise Kurumsal Üye olarak adlandırılır. Yenibireleman.com şirketlere üç şekilde çalışma imkanı sunmaktadır:

• İlan
   - tek ilan
   - 2 ve daha fazla sayıda ilan
• Sınırsız ilan
   - sınırsız sayıda ilan
   - yıllık üyelik
• Sınırsız ilan + Özgeçmiş bankası
   - sınırsız sayıda ilan
   - 14.000.000'u aşkın özgeçmişe erişim
   - yıllık üyelik

İş Ortağı şirketlerin iş ilanları anında site üzerinde yayınlanır. Kurumsal Üyelerin hazırladıkları iş ilanları ise, öncelikle site yetkililerince gerçekleştirilen ödeme bilgisi kontrolüne bağlıdır. İş ilanlarında haksız rekabet yaratacak unsurlar, kurumları karalayacak ifadeler yer alamaz. İçerik açısından uygun görülmeyen ilanlar, ücreti alınmış dahi olsa kesinlikle yayınlanmayacaktır. İlanda şirketin vermiş olduğu yanlış ve yanıltıcı bilgilerden Yenibireleman.com sorumlu tutulamaz.

Diğer Sitelere İlişim (Link)

Yenibireleman.com; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine ilişim sağlamaktadır. Yenibireleman.com, ilişim verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

Arkadaşıma Gönder

İş arayan üyeler, site üzerinde beğendikleri haber, yazı ya da iş ilanlarını Arkadaşıma Gönder fonksiyonu sayesinde e-posta aracılığıyla başka kişilerle paylaşabilmektedir. Bu işlem sırasında, üyenin belirttiği e-posta adresi , Yenibireleman.com tarafından, site ile ilgili haber , duyuru, aktiviteleri paylaşmak dışında başka amaç için kullanılmayacaktır.

Kullanıcı İstekleri / Geri Bildirimler

Yenibireleman.com üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır.

İçerik Kullanımı

Yenibireleman.com’da yayınlanan yazı, grafik ve istatistikler (Materyaller) üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan içerik materyalleri ya da fonksiyonalite Yenibireleman.com izni alınmadan başka mecralarda yayınlanamaz veya diğer internet sitelerine ilişim verilemez.

Kullanıcı Adı ve Şifre

Kurumsal ve Bireysel üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak Yenibireleman.com üzerinde ilgili bölümlere kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır. Üye’nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği Üye’nin sorumluluğundadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandırılamaz. Kullanıcı adı ve şifresinin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan Yenibireleman.com sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye’ye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üye’ye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda Yenibireleman.com bilgilendirilmelidir. Yenibireleman.com’un belirlediği güvenlik – gizlilik prensiplerine uymayan ve dikkate almayan Kurumsal ve Bireysel üyelerin, güvenlik – gizlilik prensiplerinin aksi yönünde bir durumla karşılaşması halinde Yenibireleman.com sorumluluk taşımamaktadır. Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşıldığı takdirde “Müşteri İlişkileri” bölümümüz ile irtibata geçilmesi ayrıca önerilmektedir.

Yenibireleman.com Gizlilik Prensipleri, üyeler hakkında edinilen bilgilerin kullanım amacı ve sitenin kullanım şeklini içeren bir dokümandır. Üye, Yenibireleman.com’a Üye olarak, işbu Gizlilik Prensipleri’nde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini, kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını ve Gizlilik Prensipleri’nin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul ve taahhüt eder. Bu Gizlilik Prensipleri’nin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

Yenibireleman.com, Gizlilik Prensipleri üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişikliklerden tüm üyeler haberdar edilecektir. Yenibireleman.com Gizlilik Prensipleri’ne gösterdiğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.

Uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Yenibireleman.com web sitesinin içeriği, yazılımı ve video ile içeriklerine dair her türlü fikri ve mali haklar Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'ye aittir.
Copyright © 2000 - 2016 Yenibireleman.com
İş arayanlar bölümümüzü en iyi şekilde görüntüleyebilmek için; Internet Explorer 8.0 ve üzeri, Firefox 4.0 ve üzeri tarayıcılar kullanmanızı öneririz. Yenibireleman.com, Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş.'ne ait bir sitedir. Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş., 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, işarayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 26.12.2013 tarihli, 164 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.